3013
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 48: | Linia 48: | ||
| 8÷15 || długość buforów przydzielanych do końcówek użytkowników | | 8÷15 || długość buforów przydzielanych do końcówek użytkowników | ||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan="6" bgcolor="floralwhite" | ''' | | valign="top" rowspan="6" bgcolor="floralwhite" | '''010÷017''' || colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Słowa przeznaczone na opis pamięci operacyjnej zarządzanej przez system'''<br>(w jednym słowie można opisać do 64 bloków po 4K, o kolejnych fizycznych adresach począwszy od wskazanego) | ||
|- | |- | ||
| 0 || 1 - oznacza pamięć półprzewodnikową, wymagającą inicjacji | | 0 || 1 - oznacza pamięć półprzewodnikową, wymagającą inicjacji | ||
Linia 59: | Linia 59: | ||
|- | |- | ||
| 12÷15 || początkowy numer modułu | | 12÷15 || początkowy numer modułu | ||
|- | |||
| valign="top" rowspan="24" bgcolor="floralwhite" | '''020÷037''' || colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Słowa zawierające adresy talerzy dyskowych w kolejności odpowiadającej obszarom dyskowym, upakowane następująco:''' | |||
|- | |||
| 0 || 0 - talerz własny<br>1 - talerz obcy | |||
|- | |||
| 1÷2 | |||
| określają rodzaj dysku: | |||
* 0 - MERA 9425 w kanale pamięciowym | |||
* 1 - WINCHESTER | |||
* 2 - dysk elastyczny | |||
* 3 - MERA 9425 lub EC 5061 w PLIX-ie | |||
|- | |||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków w kanale pamięciowym:''' | |||
|- | |||
| 7÷9 || numer jednostki sterującej dysku | |||
|- | |||
| 10÷13 || numer kanału pamięciowego | |||
|- | |||
| 14 || 0 | |||
|- | |||
| 15 || 1 - talerz stały<br>0 - talerz wymienny | |||
|- | |||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków elastycznych 8":''' | |||
|- | |||
| 3 || 0 | |||
|- | |||
| 8÷12 || numer systemowy jednostki dysków elastycznych (według numeracji urządzeń znakowych) | |||
|- | |||
| 13÷15 || numer drzwiczek jednostki dysków elastycznych (standardowo 0, 1, 4, 5) | |||
|- | |||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków elastycznych 5,25":''' | |||
|- | |||
| 3 || 1 | |||
|- | |||
| 10÷12 | |||
| typ stacji napędowej: | |||
* 0 - SD | |||
* 1 - DD | |||
* 2 - HD | |||
|- | |||
| 13÷15 || numer kolejny stacji | |||
|- | |||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dyski WINCHESTER''' można użyć jako całość (do 30Mb) lub podzielić na części, z których każda będzie osobnym obszarem, składającym się z jednego lub kilku kwantów po 4912 sektorów | |||
|- | |||
| 4÷9 || zawierają 6-cio bitowy numer początkowego kwantu | |||
|- | |||
| 10÷12 || określają typ WINCHESTER-a (p. [[Tablica opisu dysków WINCHESTER]]) | |||
|- | |||
| 14÷15 || określają numer kolejny WINCHESTER-a | |||
|- | |||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków MERA-9425 i EC-5061 w PLIX-ie:''' | |||
|- | |||
| 6÷7 | |||
| typ urządzenia: | |||
* 0 - dysk EC-5061 | |||
* 1 - talerz wymienny dysku MERA-9425 | |||
* 2 - talerz stały dysku MERA-9425 | |||
* 3 - cały dysk MERA-9425 | |||
|- | |||
| 8÷12 - numer pakiet PLIX-a | |||
|- | |||
| 13÷15 || numer urządzenia w pakiecie | |||
|- | |- | ||
|} | |} |