3012
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 9 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 5: | Linia 5: | ||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan="10" bgcolor="floralwhite" | '''04''' | | valign="top" rowspan="10" bgcolor="floralwhite" | '''04''' | ||
| valign="top" rowspan="10" bgcolor="floralwhite" | ''' | | valign="top" rowspan="10" bgcolor="floralwhite" | '''0x04''' | ||
| colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Opcje systemowe oraz dodatkowe moduły dołączane do systemu''' | | colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Opcje systemowe oraz dodatkowe moduły dołączane do systemu''' | ||
|- | |- | ||
| | | 0 || 1 - dołącz dodatkowe ekstrakody semaforowe | ||
|- | |- | ||
| 1 || 1 - dołącz obsługę drukarki wierszowej DW3 | | 1 || 1 - dołącz obsługę drukarki wierszowej DW3 | ||
Linia 24: | Linia 24: | ||
| 6 || 1 - uruchamiaj wszystkie programy jako rezydujące | | 6 || 1 - uruchamiaj wszystkie programy jako rezydujące | ||
|- | |- | ||
| 7 || 1 - | | 7 || 1 - czekaj na gotowość dysku 5MB (ok 2 min.) | ||
|- | |- | ||
| 8÷15 || liczba buforów systemowych, po 272 słowa, przydzielanych dynamicznie i używanych przy dostępie do zbiorów dyskowych | | 8÷15 || liczba buforów systemowych, po 272 słowa, przydzielanych dynamicznie i używanych przy dostępie do zbiorów dyskowych | ||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan=" | | valign="top" rowspan="9" bgcolor="floralwhite" | '''05''' | ||
| valign="top" rowspan=" | | valign="top" rowspan="9" bgcolor="floralwhite" | '''0x05''' | ||
| colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Parametry linii szeregowych MULTIX-a''', ustawiane wstępnie przy starcie systemu | | colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Parametry linii szeregowych MULTIX-a''', ustawiane wstępnie przy starcie systemu | ||
|- | |||
| 0 || 1 - włącz automatyczną obsługę MULTIX-a | |||
|- | |- | ||
| 1 || 1 - nie sprawdzaj, nie generuj parzystości | | 1 || 1 - nie sprawdzaj, nie generuj parzystości | ||
Linia 46: | Linia 48: | ||
| 8÷15 || liczba wektorów po 10 słów używanych do opisu strumieni | | 8÷15 || liczba wektorów po 10 słów używanych do opisu strumieni | ||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan=" | | valign="top" rowspan="4" bgcolor="floralwhite" | '''06''' | ||
| valign="top" rowspan=" | | valign="top" rowspan="4" bgcolor="floralwhite" | '''0x06''' | ||
| 0 || 1 - oznacza polecenie automatycznego tworzenia zbiorów roboczych w przestrzeni RAM | | 0 || 1 - oznacza polecenie automatycznego tworzenia zbiorów roboczych w przestrzeni RAM | ||
|- | |||
| 1 || 1 - włącza blokadę zapisu do skorowidzów z pominięciem systemu zbiorów, ominąć blokadę można przez ustawienie na kluczach wartości 0300 + numer końcówki | |||
|- | |||
| 2 || 1 - włącza kontrolę poprawności zapisu do skorowidzów, po zapisie przeprowadzany jest odczyt i porównanie, a jeśli przewidziano kopię skorowidzu, przeprowadzany jest dodatkowo zapis, odczyt i porównanie dla kopii, natomiast przy odczycie skorowidzu porównuje się oryginał z kopią wywołując alarm w razie niezgodności | |||
|- | |- | ||
| 8÷15 || liczba wektorów do opisu użytkownika i bieżącego skorowidza (na ogół liczba końcówek zwiększona o 3) | | 8÷15 || liczba wektorów do opisu użytkownika i bieżącego skorowidza (na ogół liczba końcówek zwiększona o 3) | ||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''07''' | | valign="top" rowspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''07''' | ||
| valign="top" rowspan="2" bgcolor="floralwhite" | ''' | | valign="top" rowspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''0x07''' | ||
| 0÷3 || liczba bloków pamięci (po 4 Ksłów) zajętych na stałe przez system | | 0÷3 || liczba bloków pamięci (po 4 Ksłów) zajętych na stałe przez system | ||
|- | |- | ||
Linia 125: | Linia 131: | ||
| 10÷12 || określają typ WINCHESTER-a (p. [[Tablica opisu dysków WINCHESTER]]) | | 10÷12 || określają typ WINCHESTER-a (p. [[Tablica opisu dysków WINCHESTER]]) | ||
|- | |- | ||
| | | 13÷15 || określają numer kolejny WINCHESTER-a | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków MERA-9425 i EC-5061 w PLIX-ie:''' | | colspan=2 bgcolor="floralwhite" | '''Dla dysków MERA-9425 i EC-5061 w PLIX-ie:''' | ||
Linia 168: | Linia 174: | ||
| valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''050''' | | valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''050''' | ||
| valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''0x28''' | | valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''0x28''' | ||
| 2÷7 || Numer linii fizycznej sterownika dysku WINCHESTER (standardowo 28 dla MULTIX-a i 0 dla PLIX-a | | 2÷7 || Numer linii fizycznej sterownika dysku WINCHESTER (standardowo 28 dla MULTIX-a i 0 dla PLIX-a, jeśli w systemie występują dwa sterowniki dysków WINCHESTER adres drugiego z nich jest ustawiany na 16 | ||
|- | |- | ||
| valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''051''' | | valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''051''' | ||
Linia 178: | Linia 184: | ||
| 11÷14 || Numery istniejących kanałów wpisane w kolejności: PLIX, MULTIX, kanały znakowe | | 11÷14 || Numery istniejących kanałów wpisane w kolejności: PLIX, MULTIX, kanały znakowe | ||
|- | |- | ||
| valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''055''' | | valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''054''' | ||
| valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''0x2d''' | | valign="top" bgcolor="floralwhite" | '''0x2c''' | ||
| colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Adres | | colspan="2" | -1 (nie używane) | ||
|- | |||
| valign="top" rowspan="3" bgcolor="floralwhite" | '''055''' | |||
| valign="top" rowspan="3" bgcolor="floralwhite" | '''0x2d''' | |||
| colspan="2" bgcolor="floralwhite" | '''Adres szybkiego łącza''' (interfejs łączący komputery MERA-400) | |||
|- | |||
| 8÷10 ||| numer urządzenia | |||
|- | |||
| 11÷14 || numer kanału | |||
|- | |- | ||
| valign="top" rowspan="3" bgcolor="floralwhite" | '''056''' | | valign="top" rowspan="3" bgcolor="floralwhite" | '''056''' | ||
Linia 204: | Linia 219: | ||
| 0÷2 || Kierunek: | | 0÷2 || Kierunek: | ||
* 2 - wejście | * 2 - wejście | ||
* 4 - | * 4 - wyjście | ||
* 6 - linia przełączana (HALF-DUPLEX) | * 6 - linia przełączana (HALF-DUPLEX) | ||
* 7 - linia dwukierunkowa (FULL-DUPLEX) | * 7 - linia dwukierunkowa (FULL-DUPLEX) |