EM400: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 15: | Linia 15: | ||
|- | |- | ||
| Rozkazy procesora || 50% || Problem z instrukcjami FP | | Rozkazy procesora || 50% || Problem z instrukcjami FP | ||
|- | |||
| Rozkazy IN/OUT (dekodowanie argumentów -> kanały) || 0% || <font color=red>POTRZEBNA DOKUMENTACJA KANAŁÓW I URZĄDZEŃ!</font> | |||
|- | |- | ||
| Konfiguracja programowa pamięci || 0% || Nie wymagane, emulator ma 15*32k słów pamięci | | Konfiguracja programowa pamięci || 0% || Nie wymagane, emulator ma 15*32k słów pamięci | ||
Wersja z 17:26, 9 wrz 2012
EM400 jest powstającym emulatorem systemu MERA-400. W założeniu ma emulować kompletny system, wraz z zegarem czasu rzeczywistego, kanałami (znakowym i pamięciowym), oraz urządzeniami podłączonymi do kanałów (terminalami i pamięciami masowymi). W dziale Pytania spisane są wszystkie wymagające wyjaśnienia kwestie.
Aktoalny stan prac nad emulatorem
| Funkcjonalność | Stan implementacji | Uwagi |
|---|---|---|
| Roboczy disassembler | 100% | Python |
| Tablica skoków dla rozkazów | 100% | 1 lub 2 poziomy wywołań do osiągnięcia rozkazu |
| Dekoder rozkazów i argumentów | 100% | |
| Szkielet, pamięć, rejestry + makra | 100% | Maksymalna konfiguracja pamięci |
| Rozkazy procesora | 50% | Problem z instrukcjami FP |
| Rozkazy IN/OUT (dekodowanie argumentów -> kanały) | 0% | POTRZEBNA DOKUMENTACJA KANAŁÓW I URZĄDZEŃ! |
| Konfiguracja programowa pamięci | 0% | Nie wymagane, emulator ma 15*32k słów pamięci |
| System przerwań | 0% | |
| Kanał znakowy | 0% | |
| Terminal znakowy | 0% | |
| Kanał pamięciowy | 0% | |
| Mera 9425 | 0% |