3013
edycji
Nie podano opisu zmian |
|||
(Nie pokazano 18 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 29: | Linia 29: | ||
| | zawartość nieznana | | | zawartość nieznana | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="Cornsilk" | zmienna, stała, struktura | | bgcolor="Cornsilk" | Dane (zmienna, stała, struktura) | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="Pink" | | | bgcolor="Pink" | Adres (wskaźnik) | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="Lavender" | | | bgcolor="Lavender" | Kod (procedura, funkcja, etykieta) | ||
|} | |} | ||
Linia 39: | Linia 39: | ||
! Adres !! Etykieta !! Długość !! Zawartość !! Opis | ! Adres !! Etykieta !! Długość !! Zawartość !! Opis | ||
|- | |- | ||
| 0x0002 || DUMTIM || 1 || | | 0x0002 || DUMTIM || 1 || || ? | ||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x0003 || ENDSYS || 1 || AEOV0=0x1600 || koniec właściwiej części systemu (przed nakładkami?) | | 0x0003 || ENDSYS || 1 || AEOV0=0x1600 || koniec właściwiej części systemu (przed nakładkami?) | ||
|- | |||
| colspan=5 | [[Tablica konfiguracji MERY-400]] | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0004 || NOBUFF || 3 || || starszy bajt: różne, młodszy bajt: Number Of BUFFers (liczba buforów systemowych) | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0007 || SYSSET || 1 || || SYStem SETtings? (ilość pamięci dla systemu, długość buforów końcówek) | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0008 || TABMEM || 8 || || TABlica konfiguracji pamięci (MEMory) | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0010 || TABDIN || 16 || || adresy talerzy dyskowych | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0020 || TABMT || 4 || || pamięci taśmowe | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0024 || CAMINI || 2 || || adres CAMAC | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0026 || PIINI || 2 || || adres PI | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0027 || IECINI || 2 || || adres IEC | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0028 || TABCHL || 5 || || TABle CHanneL - tablica kanałów | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| | | 0x002d || ADNET || 1 || || ADress NETwork - adres szybkiego łącza | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x002e || TABCLK || 1 || || zegar czasu rzeczywistego Amepolu | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x002f || ADGUN || 1 || || Numer systemowy jednostki grupowej monitorów ekranowych | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x0030 || SETDEV || 15 || || końcówki | |||
|- | |||
| colspan=5 | Koniec tablicy konfiguracji MERY-400 | |||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x0040 || || 32 || || [[Przerwania]] | | 0x0040 || || 32 || || [[Przerwania]] | ||
Linia 51: | Linia 79: | ||
| 0x0061 || STACK || 1 || 0x2ffc || adres stosu | | 0x0061 || STACK || 1 || 0x2ffc || adres stosu | ||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x0062 || BPROG || 1 || TW || Bieżący PROGram (wskaźnik na | | 0x0062 || BPROG || 1 || TW || Bieżący PROGram (wskaźnik na kontekst bieżącego procesu) | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x0063 || D2M5 || 1 || || [[Tablica opisu dysków WINCHESTER|kwant podziału winchestera]] | | 0x0063 || D2M5 || 1 || || [[Tablica opisu dysków WINCHESTER|kwant podziału winchestera]] | ||
Linia 63: | Linia 91: | ||
| 0x006d || CHCS || || || procedura licząca sumę kontrolną jądra (CHeck Control Sum) | | 0x006d || CHCS || || || procedura licząca sumę kontrolną jądra (CHeck Control Sum) | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x0088 || STOP1R || || || tracenie czasu | | 0x0088 || STOP1R || || || tracenie czasu | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x009a || START || || || start jądra | | 0x009a || START || || || start jądra | ||
Linia 77: | Linia 105: | ||
| 0x01e9 || EXIT || || || wyjście ze schedulera? (przywróc rejestry i wektor stanu, uruchom proces) | | 0x01e9 || EXIT || || || wyjście ze schedulera? (przywróc rejestry i wektor stanu, uruchom proces) | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x020d || EXIX || || || "załaduj" bieżący proces | | 0x020d || EXIX || || || "załaduj" bieżący proces (wyjście z przerwania?) | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x0231 || TAKE || || || wejście do schedulera? | | 0x0231 || TAKE || || || wejście do schedulera? (TAKE process?) | ||
|- | |- | ||
| ... | | colspan=5 | ... | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x0368 || CLOCK || || || obsługa przerwania timera | | 0x0368 || CLOCK || || || obsługa przerwania timera | ||
|- style="background: Pink;" | |||
| 0x0510 || TABSIN || 6 || HANGDV, IN1X...IN5X || podprocedury obsługi dla SINT | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x054d || INSTX || 1 || || obsługa przerwania instrukcji nielegalnej (w tym SINT) | |||
|- | |- | ||
| ... | | colspan=5 | ... | ||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x059e || TABEXL || 65 || || TABlica EXtrakodów | | 0x059e || TABEXL || 65 || || TABlica EXtrakodów | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x05eb || QEXIT || || || wybranie następnego procesu do uruchomienia | | 0x05eb || QEXIT || || || wybranie następnego procesu do uruchomienia (Queue and EXIT?) | ||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x101f || GENAD || || || GENerator ADresów (losowych) dla "niszczarki" pamięci | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x1049 || GENOB || || || funkcja do mieszania identyfikatora systemu | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x113f || PLXINX || || || PLiX INterrupt - obsługa przerwania z PLIX-a (MULTIX-a) | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x1143 || MUXINX || || || MUltiX INterrupt - obsługa przerwania z MULTIX-a | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x1195 || TOK || || || Transmisja OK | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x11b2 || WDL || || || Wykonano Dołącz Linię | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x11c7 || WZM || || || Wykonano Zerowanie Multixa | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x11cf || OUKM || || || OUtput Konfiguracja Multix-a | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x11d7 || WUK || || || Wykonano Ustaw Konfigurację | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x11ea || OUDL || || || OUtput Dołącz Linię | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x11f9 || DLPLIX || || || pole sterujące Dołącz Linię PLIX-a | |||
|- style="background: Pink;" | |||
| 0x11fc || TAMXIN || 35 || || TAble MultiX INterrupts (adresy procedur dla przerwań z multixa - ze specyfikacji przerwania) | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x121f || TABWIN || 4 || || | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x1223 || WINERR || 17 || || | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x123f || MUXWIN || 35 || || MUltiX WINchester (weście do konfiguracji winchestera) | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x15e4 || TAFLOP || || || Procedura sprawdzająca, czy obsłużono przerwanie, na które czekał bieżący proces | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x21bc || COPSY0 || || || COPy SYstem - procedura kopiujaca system do obszaru docelowego (uruchamia się jeśli uruchomić zassemblowane jądro) | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x220b || OSTART || || || "START" po doładowaniu dalszej części jądra | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x2220 || INIC || || || Multix poprawnie zresetowany (programowo) | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x2249 || LOM || || || Dokonfigurowanie pamięci: 3 i 4 segment | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x226b || ZER || || || ZERowanie segmentu od 0x5000 | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x22ac || || || || Sprawdzenie sumy kontrolnej jądra | |||
|- | |- | ||
| ... | | colspan=5 | ... | ||
|- | |- | ||
| 0x280e || ABIN || TERM=56 || || | | 0x280e || ABIN || TERM=56 || || | ||
Linia 105: | Linia 181: | ||
| 0x2859 || RAMDIS || 1 || || lista zbiorow RAM\ | | 0x2859 || RAMDIS || 1 || || lista zbiorow RAM\ | ||
|- | |- | ||
| 0x285a || PROCNU || 1 || || NUMER PROCESORA | | 0x285a || PROCNU || 1 || || NUMER PROCESORA (unikalny identyfikator systemu) | ||
|- | |- | ||
| 0x285b || PGRFX || 1 || || LISTA DLA GRF | | 0x285b || PGRFX || 1 || || LISTA DLA GRF | ||
|- | |- | ||
| 0x285c || LAST || 1 || || GENERATOR | | 0x285c || LAST || 1 || || GENERATOR (adresów pseudolosowych) | ||
|- | |- | ||
| 0x285d || SCLK || 1 || || | | 0x285d || SCLK || 1 || || | ||
Linia 165: | Linia 241: | ||
| 0x28e3 || FIR || 14 || || | | 0x28e3 || FIR || 14 || || | ||
|- | |- | ||
| 0x28e9 || REJM || 7 || || | | 0x28e9 || REJM || 7 || || zawiera się w FIR (FIR+6) | ||
|- | |- | ||
| 0x28f1 || TSEXL || 12 || || | | 0x28f1 || TSEXL || 12 || || | ||
Linia 174: | Linia 250: | ||
|- | |- | ||
| 0x28ff || ADBFCH || 1 || || | | 0x28ff || ADBFCH || 1 || || | ||
|- | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x2900 || AUKMX || 1 || || | | 0x2900 || AUKMX || 1 || || Adres Ustaw Konfigurację MultiX-a? | ||
|- | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x2901 || AUKPLX || 1 || || | | 0x2901 || AUKPLX || 1 || 0x2f85 || Adres Ustaw Konfigurację PLiX-a? | ||
|- | |- | ||
| 0x2902 || CHRMUX || 1 || || | | 0x2902 || CHRMUX || 1 || || | ||
Linia 195: | Linia 271: | ||
| 0x290a || ZERMLX || 1 || || | | 0x290a || ZERMLX || 1 || || | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x290b || TW || PIOR+1=14 || || Fragment struktury opisującej proces. | | 0x290b || TW || PIOR+1=14 || || Fragment struktury opisującej proces. Kontekst procesu tracenia czasu? (Time Wait?) | ||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x2919 || ADINI || 1 || 0x2fc5 || Adres INI (procesu pierwotnego)? | | 0x2919 || ADINI || 1 || 0x2fc5 || Adres INI (procesu pierwotnego)? (początek listy procesów aktywnych?) | ||
|- | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x291a || ADGUP || 1 || || | | 0x291a || ADGUP || 1 || || Adres czegoś związanego z jednostką grupową monitorów ekranowych? | ||
|- | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x291b || FREES || 1 || || | | 0x291b || FREES || 1 || || Adres pierwszego wolnego slotu w tablicy procesów | ||
|- | |- | ||
| 0x291c || FSART || 1 || || | | 0x291c || FSART || 1 || || | ||
Linia 249: | Linia 325: | ||
| colspan=5 | ... | | colspan=5 | ... | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x2fc5 || *ADINI || TABUJB=55 || || | | 0x2f85 || *AUKPLX || 64 || || | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |||
| 0x2fc5 || *ADINI || TABUJB=55 || || Kontekst procesu pierwotnego INI? | |||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x2ffc || *STACK || 4 || || Stos systemowy (początkowo ADINI0) | | 0x2ffc || *STACK || 4 || || Stos systemowy (początkowo ADINI0) | ||
|- | |- | ||
| | | 0x2fff || || || || ostatnie słowo 3. segmentu 4k | ||
|- | |||
| colspan=5 | ... | |||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x6398 || LCL3 || || || Ładowanie numeru zegara (system ID) z zegara czasu rzeczywistego | |||
|} | |} | ||
{{source|title=Opracowanie własne}} |