3013
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 46: | Linia 46: | ||
* RP - 32-bitowy rejestr przyjęć przerwań, w którym następuje wybranie przerwania o najwyższym priorytecie spośród przerwań zamaskowanych. | * RP - 32-bitowy rejestr przyjęć przerwań, w którym następuje wybranie przerwania o najwyższym priorytecie spośród przerwań zamaskowanych. | ||
Wszystkie pozycje rejestru zgłoszeń, z wyjątkiem pozycji przerwań kanałowych, dostępne są programowo (rozkazami KI i FI). Wszystkie pozycje (z wyjątkiem zerowej) rejestru RZ są maskowalne. Maskę stanowi rejestr maskujący RM o długości 10 bitów (poz 0÷9 rejestru SR). Przyporządkowanie pozycji rejestru RZ pozycjom rejestru maskującego i adresy początków podprogramów obsługi, a także znaczenie poszczególnych pozycji rejestru zgłoszeń RZ przedstawia tabela poniżej. Przerwania, które zostały zgłoszone, mogą być obsłużone tylko w przypadku, gdy zapalona jest odpowiadająca im pozycja w rejestrze maskującym. | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! RZ | ! SR !! RZ !! Adres !! Opis | ||
|- | |- | ||
| 0 || alarm zasilania (z danego procesora) | | - || 0 || 64 || alarm zasilania (z danego procesora) | ||
|- | |- | ||
| 1 || błąd parzystości pamięci operacyjnej | | 0 || 1 || 65 || błąd parzystości pamięci operacyjnej | ||
|- | |- | ||
| 2 || brak pamięci operacyjnej | | 1 || 2 || 66 || brak pamięci operacyjnej | ||
|- | |- | ||
| 3 || zgłoszenie przerwania z drugiego procesora (przeważnie o wyższym priorytecie) | | 2 || 3 || 67 || zgłoszenie przerwania z drugiego procesora (przeważnie o wyższym priorytecie) | ||
|- | |- | ||
| 4 || zanik zasilania (z interfejsu) modułów zewnętrznych | | 3 || 4 || 68 || zanik zasilania (z interfejsu) modułów zewnętrznych | ||
|- | |- | ||
| 5 || przerwanie zegarowe | | rowspan=7 | 4 || 5 || 69 || przerwanie zegarowe | ||
|- | |- | ||
| 6 || nieprawidłowy rozkaz | | 6 || 70 || nieprawidłowy rozkaz | ||
|- | |- | ||
| 7 || nadmiar dzielenia stałoprzecinkowego | | 7 || 71 || nadmiar dzielenia stałoprzecinkowego | ||
|- | |- | ||
| 8 || podmiar zmiennoprzecinkowy | | 8 || 72 || podmiar zmiennoprzecinkowy | ||
|- | |- | ||
| 9 || nadmiar zmiennoprzecinkowy | | 9 || 73 || nadmiar zmiennoprzecinkowy | ||
|- | |- | ||
| 10 || błąd danych zmiennoprzecinkowych lub próba dzielenia przez zero | | 10 || 74 || błąd danych zmiennoprzecinkowych lub próba dzielenia przez zero | ||
|- | |- | ||
| 11 || do zastosowań specjalnych | | 11 || 75 || do zastosowań specjalnych | ||
|- | |- | ||
| 12 | | rowspan=2 | 5 || 12 || 76 || kanał 0 | ||
|- | |- | ||
| | | 13 || 77 || kanał 1 | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 | 6 || 14 || 78 || kanał 2 | ||
|- | |- | ||
| 30 | | 15 || 79 || kanał 3 | ||
|- | |||
| rowspan=6 | 7 || 16 || 80 || kanał 4 | |||
|- | |||
| 17 || 81 || kanał 5 | |||
|- | |||
| 18 || 82 || kanał 6 | |||
|- | |||
| 19 || 83 || kanał 7 | |||
|- | |||
| 20 || 84 || kanał 8 | |||
|- | |||
| 21 || 85 || kanał 9 | |||
|- | |||
| rowspan=6 | 8 || 22 || 86 || kanał 10 | |||
|- | |||
| 23 || 87 || kanał 11 | |||
|- | |||
| 24 || 88 || kanał 12 | |||
|- | |||
| 25 || 89 || kanał 13 | |||
|- | |||
| 26 || 90 || kanał 14 | |||
|- | |||
| 27 || 91 || kanał 15 | |||
|- | |||
| rowspan=4 | 9 || 28 || 92 || zgłoszenie operatora (OPRQ) | |||
|- | |||
| 29 || 93 || zgłoszenie przerwania z drugiego procesora (przerwanie o niższym priorytecie) | |||
|- | |||
| 30 || 94 || przerwanie programowe | |||
|- | |||
| 31 || 95 || przerwanie programowe | |||
|- | |- | ||
|} | |} |