3012
edycji
Linia 1: | Linia 1: | ||
== | ==Objaśnienia symboli użytych w liście rozkazów== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Oznaczenie !! Znaczenie | ! Oznaczenie !! Znaczenie | ||
| A, B, C || numer rejestru uniwersalnego wskazany w polach A, B lub C rozkazu | |||
|- | |- | ||
| | | b || argument bajtowy rozkazu (bity 8÷15 rozkazu) | ||
|- | |- | ||
| | | D || bit pośredniego adresowania | ||
|- | |- | ||
| R/ | | IC || licznik rozkazów | ||
|- | |||
| M || zawartość następnego słowa za słowem podstawowym rozkazu | |||
|- | |||
| P || wskaźnik przeskoku. Gdy P=1 to IC := IC + długość rozkazu + 1 | |||
|- | |||
| R0 ÷ R7 || zawartość rejestrów uniwersalnych | |||
|- | |||
| rA, rB, rC - argumenty rozkazu związane z odpowiednimi polami rozkazu | |||
|- | |||
| R/A/, R/B/, R/C/ || rejestr uniwersalny o numerze wskazanym wartością odpowiedniego pola rozkazu | |||
|- | |||
| R/A/<sub>n</sub> || n-ty bit rejestru uniwersalnego wskazanego wartością pola rozkazu | |||
|- | |||
| R/A/<sub>n÷m</sub> || bity n...m rejestru uniwersalnego wskazanego wartością pola rozkazu | |||
|- | |||
| RZ || rejestr zgłoszeń przerwań | |||
|- | |||
| RS || rejestr stanu systemu | |||
|- | |||
| RM || rejestr masek przerwań | |||
|- | |||
| Q || wzkaźnik pracy systemu: Q=0 oznacza pracę systemu operacyjnego, Q=1 pracę programu użytkowego | |||
|- | |- | ||
| := || przypisanie wartości | | := || przypisanie wartości |