3012
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 98: | Linia 98: | ||
| 49 || '''XMn''' || eXclusive or in Memory || Różnica symentryczna w pamięci || S/N;NB/ := S/N;NB/ <strike>·</strike> R/A/ || Z | | 49 || '''XMn''' || eXclusive or in Memory || Różnica symentryczna w pamięci || S/N;NB/ := S/N;NB/ <strike>·</strike> R/A/ || Z | ||
|- | |- | ||
| 50 || '''ERn''' || Erase bits in Register || Zeruj bity || R/A/ := R/A/ ∧ <span style="text-decoration:overline;">N</span> || Z | |||
|- | |||
| 51 || '''EMn''' || Erase bits in Memory || Zeruj bity w pamięci || S/N;NB/ := S/N;NB/ ∧ <span style="text-decoration:overline;">R/A/</span> || Z | |||
|- | |||
| 52 || '''CLn''' || Compare Logically || Porównaj logicznie || R/A/ >=< N || L, E, G | |||
|- | |||
| 53 || '''NGL''' || NeGate Logically || Neguj Logicznie || R/A/ := <span style="text-decoration:overline;">R/A/</span> || Z | |||
|- | |||
| 54 || '''SXU''' || Set X as Upper bit || Ustaw wskaźnik X wedug R/A/<sub>0</sub> || X := R/A/<sub>0</sub> || Z | |||
|- | |||
| 55 || '''SXL''' || Set X as Lower bit || Ustaw wskaźnik X wedug R/A/<sub>15</sub> || X := R/A/<sub>15</sub> || Z | |||
|- | |||
| 56 || '''SLZ''' || Shift Left add Zero || Przesuń w lewo || R/A/ « [R/A/,0]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y | |||
|- | |||
| 57 || '''SLY''' || Shift Left add Y || Przesuń w lewo z Y || R/A/ « [R/A/,Y]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y | |||
|- | |||
| 58 || '''SLX''' || Shift Left add X || Przesuń w lewo z X || R/A/ « [R/A/,X]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y | |||
|- | |||
| 59 || '''SVZ''' || Shift left, check oVerflow, add Zero || Przesuń w lewo, ustaw V || R/A/ « [R/A/,0]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y, V | |||
|- | |||
| 60 || '''SVY''' || Shift left, check oVerflow, add Y || Przesuń w lewo z Y, ustaw V || R/A/ « [R/A/,Y]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y, V | |||
|- | |||
| 61 || '''SVX''' || Shift left, check oVerflow, add X || Przesuń w lewo z X, ustaw V || R/A/ « [R/A/,X]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y, V | |||
|- | |||
| 62 || '''SRZ''' || Shift Right, add Zero || Przesuń w prawo || [0,R/A/] R/A/»<br>Y := R/A/<sub>15</sub> || Y | |||
|- | |||
| 63 || '''SRY''' || Shift Right, add Y || Przesuń w prawo z Y || [Y,R/A/] R/A/»<br>Y := R/A/<sub>15</sub> || Y | |||
|- | |||
| 64 || '''SRX''' || Shift Right, add X || Przesuń w prawo z X || [X,R/A/] R/A/»<br>Y := R/A/<sub>15</sub> || Y | |||
|- | |||
| 65 || '''SHC''' || SHift Cyclic || Przesuń cyklicznie || R/A/»R/A/<br>T - liczba przesunięć | |||
|- | |||
| 66 || '''LBn''' || Load Byte || Umieść bajt || R/A/<sub>8÷15</sub> := S/N;NB/ | |||
|- | |||
| 67 || '''RBn''' || Remember Byte || Pamiętaj bajt || S/N;NB/ := R/A/<sub>8÷15</sub> | |||
|- | |||
| 68 || '''ZLB''' || Zero to Left Byte || Zeruj bajt lewy || R/A/<sub>0÷7</sub> := 0 | |||
|- | |||
| 69 || '''ZRB''' || Zero to Right Byte || Zeruj bajt lewy || R/A/<sub>8÷15</sub> := 0 | |||
|- | |||
|} | |} |