3012
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 106: | Linia 106: | ||
| 53 || '''NGL''' || NeGate Logically || Neguj Logicznie || R/A/ := <span style="text-decoration:overline;">R/A/</span> || Z | | 53 || '''NGL''' || NeGate Logically || Neguj Logicznie || R/A/ := <span style="text-decoration:overline;">R/A/</span> || Z | ||
|- | |- | ||
| 54 || '''SXU''' || Set X as Upper bit || Ustaw wskaźnik X | | 54 || '''SXU''' || Set X as Upper bit || Ustaw wskaźnik X według R/A/<sub>0</sub> || X := R/A/<sub>0</sub> || Z | ||
|- | |- | ||
| 55 || '''SXL''' || Set X as Lower bit || Ustaw wskaźnik X | | 55 || '''SXL''' || Set X as Lower bit || Ustaw wskaźnik X według R/A/<sub>15</sub> || X := R/A/<sub>15</sub> || Z | ||
|- | |- | ||
| 56 || '''SLZ''' || Shift Left add Zero || Przesuń w lewo || R/A/ « [R/A/,0]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y | | 56 || '''SLZ''' || Shift Left add Zero || Przesuń w lewo || R/A/ « [R/A/,0]<br>Y := R/A/<sub>0</sub> || Y | ||
Linia 174: | Linia 174: | ||
| 87 || '''JXS''' || Jump if X Shortly || Skocz względnie przy X || Jeśli X=1 to IC := IC+T | | 87 || '''JXS''' || Jump if X Shortly || Skocz względnie przy X || Jeśli X=1 to IC := IC+T | ||
|- | |- | ||
| 88 || '''TRB''' || parameTer to Register abd Branch || Dodaj arg. krótki i przeskocz || R/A/ := R/A/ + T<br> | | 88 || '''TRB''' || parameTer to Register abd Branch || Dodaj arg. krótki i przeskocz || R/A/ := R/A/ + T<br>Jeśli R/A/=0 to P:=1 || P | ||
|- | |- | ||
| 89 || '''IRB''' || Increment Register and Pranch || Dodaj 1, skocz względnie || R/A/ := R/A/ + 1<br> | | 89 || '''IRB''' || Increment Register and Pranch || Dodaj 1, skocz względnie || R/A/ := R/A/ + 1<br>Jeśli R/A/=0 to IC := IC+T | ||
|- | |- | ||
| 90 || '''DRB''' || Decrease Register and Branch || Odejmij 1, skocz względnie || R/A/ := R/A/ - 1<br> | | 90 || '''DRB''' || Decrease Register and Branch || Odejmij 1, skocz względnie || R/A/ := R/A/ - 1<br>Jeśli R/A/=0 to IC := IC+T | ||
|- | |- | ||
| 91 || '''BBn''' || Branch on Bits || Porównaj logicznie iloczyn || Jeśli R/A/∧N ≡ N to P := 1 || P | | 91 || '''BBn''' || Branch on Bits || Porównaj logicznie iloczyn || Jeśli R/A/∧N ≡ N to P := 1 || P | ||
|- | |- | ||
| 92 || '''BMn''' || Branch on bits in Memory || Porównaj logicznie iloczyn w pamięci || Jeśli S/N;NB/∧R/A/≡R/A/ to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 93 || '''BSn''' || Branch Selective || Porównaj logicznie przez maskę || Jeśli R/A/∧R7≡N∧R7 to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 94 || '''BCn''' || Branch if not all Conditions || Porównaj logicznie iloczyn || Jeśli R/A/∧N≡N to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 95 || '''BNn''' || Branch if No conditions || Przeskocz gdy iloczyn=0 || Jeśli R/A/∧N≡0 to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 96 || '''BRC''' || Branch if not Right Conditions || Badaj prawy bajt R0 || Jeśli R0<sub>8÷15</sub>∧b ≠ b to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 97 || '''BLC''' || Branch if not Left Conditions || Badaj left bajt R0 || Jeśli R0<sub>0÷7</sub>∧b ≠ b to P := 1 || P | |||
|- | |||
| 98 || '''IBn''' || Increment and Branch || Następnik pamięci || S/N/ := S/N/+1<br>jeśli S/N/=0 to P:=1 || P | |||
|- | |||
| 99 || '''MDn''' || MoDify next instruction || Modyfikuj || MOD := N | |||
|- | |||
| 100 || '''NOP''' || No OPeration || Nic nie rób || traktowany przez assembler jako UJS, 0 | |||
|- | |||
| 101 || '''RKY''' || Read KeYboard || Czytaj klucze || R/A/ := klucze KB pulpitu technicznego | |||
|- | |||
| 102 || '''RIC''' || Read Instruction Counter || Czytaj licznik rozkazów || R/A/ := IC | |||
|- | |||
|} | |} |