3013
edycji
(Utworzył nową stronę „EM400 jest powstającym emulatorem systemu MERA-400. W założeniu ma emulować kompletny system, wraz z zegarem czasu rzeczywistego, kanałami (znakowym i pamięcio...”) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
EM400 jest powstającym emulatorem systemu MERA-400. W założeniu ma emulować kompletny system, wraz z zegarem czasu rzeczywistego, kanałami (znakowym i pamięciowym), oraz urządzeniami podłączonymi do kanałów (terminalami i pamięciami masowymi). W dziale [[Pytania]] spisane są wszystkie wymagające wyjaśnienia kwestie. | EM400 jest powstającym emulatorem systemu MERA-400. W założeniu ma emulować kompletny system, wraz z zegarem czasu rzeczywistego, kanałami (znakowym i pamięciowym), oraz urządzeniami podłączonymi do kanałów (terminalami i pamięciami masowymi). W dziale [[Pytania]] spisane są wszystkie wymagające wyjaśnienia kwestie. | ||
== Aktoalny stan prac nad oprogrmowaniem == | |||
{| class="wikitable" | |||
! Funkcjonalność !! Stan implementacji !! Uwagi | |||
|- | |||
| Roboczy disassembler || 100% || Python | |||
|- | |||
| Tablica skoków dla rozkazów || 100% || 1 lub 2 poziomy wywołań do osiągnięcia rozkazu | |||
|- | |||
| Dekoder rozkazów i argumentów || 100% | |||
|- | |||
| Szkielet, pamięć, rejestry + makra || 100% || Maksymalna konfiguracja pamięci | |||
|- | |||
| Rozkazy procesora || 50% || Problem z instrukcjami FP | |||
|- | |||
| Konfiguracja programowa pamięci || 0% || Nie wymagane, emulator ma 15*32k słów pamięci | |||
|- | |||
| System przerwań || 0% | |||
|- | |||
| Kanał znakowy || 0% | |||
|- | |||
| Terminal znakowy || 0% | |||
|- | |||
| Kanał pamięciowy || 0% | |||
|- | |||
| Mera 9425 || 0% | |||
|- | |||
|} |