3030
edycji
Nie podano opisu zmian |
|||
(Nie pokazano 30 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Testy wydajności emulacji przeprowadzone zostały przy użyciu [https://github.com/jakubfi/em400/blob/master/benchmark/ | Testy wydajności emulacji przeprowadzone zostały przy użyciu [https://github.com/jakubfi/em400/blob/master/tests/benchmark/real/eval-k202.asm programu], którego w roku 1972 użyto do [https://mera400.pl/files/k202/k202-protokol-szybkosci.pdf oceny wydajności K-202]. | ||
= K-202, MERA-400 = | = K-202, MERA-400 = | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
! Data !! Sprzęt !! Szybkość [MIPS] !! Uwagi | ! Data !! Sprzęt !! Szybkość [MIPS] !! Uwagi | ||
|- | |- | ||
| 1972-12-04 || K-202 || 0.424 || | | 1972-12-04 || K-202 || 0.424 || Protokół komisji oceny K-202 | ||
|- | |- | ||
| 2013-09-19 || MERA-400 || 0.308 || Test | | 2013-09-19 || MERA-400 || 0.308 || Test uruchomiony na MERZE-400 w Dęblinie | ||
|- | |- | ||
| - || MERA-400 || 0.414 || Szybkość testu | | 2019-02-28 || MERA-400 || 0.285 || Test uruchomiony na innym egzemplarzu komputera | ||
|- | |||
| - || MERA-400 || 0.414 || Szybkość testu obliczona na podstawie czasów wykonania rozkazów podanych w DTR | |||
|} | |} | ||
Linia 155: | Linia 157: | ||
|- | |- | ||
| 2016-02-28 || GCC 4.9.3 || 60 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || | | 2016-02-28 || GCC 4.9.3 || 60 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || | ||
|- | |||
| 2016-10-20 || GCC 4.9.3 || 63.9 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || stary benchmark | |||
|- | |||
| 2016-10-20 || GCC 4.9.3 || 64.6 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || nowy benchmark | |||
|- | |||
| 2016-12-05 || GCC 4.9.3 || 60.1 || 10991de759717e7603d7da9657cfe2480f36156b || nef jumps | |||
|- | |||
| 2017-03-15 || GCC 4.9.4 || 60.6 || 542937e1d3e971eaf8d9e5e0c3054bccb85dd41d || | |||
|- | |||
| 2017-04-18 || GCC 5.4.0 || 59.6 || b4794ce7fe5f0db6c29a2082fa57a087e399bbe9 || | |||
|- | |||
| 2017-04-18 || GCC 6.4.0 || 59.8 || b4794ce7fe5f0db6c29a2082fa57a087e399bbe9 || | |||
|- | |||
| 2018-10-14 || GCC 7.3.0 || 60.5 || f25adc1b7ec60a9da91262471a44186e38c11de7 || | |||
|- | |||
| 2019-02-28 || GCC 8.2.0 || 60.9 || b17487d40f1c3a9ff3e3fee5ed08e8079429c204 || | |||
|- | |||
| 2019-05-15 || GCC 8.3.0 || 60.9 || 57967c6b13ad3fa2ef8370b9e0240a89f3646c34 || | |||
|- | |||
| 2019-08-09 || GCC 8.3.0 || 62.6 || 71e96400e85307ac6d514ed18fa1e1f857a908d2 || stare UI wyrzucone z pętli CPU | |||
|- | |||
| 2019-11-09 || GCC 9.2.0 || 65.7 || 71e96400e85307ac6d514ed18fa1e1f857a908d2 || | |||
|- | |||
| 2020-02-19 || GCC 9.2.0 || 63.0 || 6897a5d21ee018a1fd8cbd9f4ecbe5bf4c0efd5a || with speed_real and sound | |||
|- | |||
| 2020-05-21 || GCC 9.3.0 || 62.1 || ec444aab1f84e515febd703d4cab5ca2a75747a7 || | |||
|- | |||
| 2020-09-27 || GCC 9.3.0 || 58.8 || 73ecf474df8e8626cd0ab5cbf49b2894d4d2e610 || 0.4 | |||
|} | |} | ||
Linia 166: | Linia 196: | ||
| 2016-05-14 || clang 3.8.0 || 59.0 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || | | 2016-05-14 || clang 3.8.0 || 59.0 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || | ||
|- | |- | ||
| 2016-10-20 || clang 3.8.1 || 61.0 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || stary benchmark | |||
|- | |||
| 2016-10-20 || clang 3.8.1 || 60.9 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || nowy benchmark | |||
|- | |||
| 2016-12-05 || clang 3.9.0 || 59.9 || 10991de759717e7603d7da9657cfe2480f36156b || nef jumps | |||
|- | |||
| 2017-03-15 || clang 4.0.0 || 55.0 || 542937e1d3e971eaf8d9e5e0c3054bccb85dd41d || | |||
|- | |||
| 2017-03-15 || clang 5.0.0 || 54.3 || 542937e1d3e971eaf8d9e5e0c3054bccb85dd41d || | |||
|- | |||
| 2018-10-14 || clang 7.0.0 || 55.0 || f25adc1b7ec60a9da91262471a44186e38c11de7 || | |||
|- | |||
| 2019-02-28 || clang 7.0.1 || 54.6 || b17487d40f1c3a9ff3e3fee5ed08e8079429c204 || | |||
|- | |||
| 2019-05-15 || clang 8.0.0 || 54.6 || 57967c6b13ad3fa2ef8370b9e0240a89f3646c34 || | |||
|- | |||
| 2019-08-09 || clang 8.0.1 || 56.1 || 71e96400e85307ac6d514ed18fa1e1f857a908d2 || stare UI wyrzucone z pętli CPU | |||
|- | |||
| 2019-11-09 || clang 9.0.0 || 56.2 || 71e96400e85307ac6d514ed18fa1e1f857a908d2 || | |||
|- | |||
| 2020-02-19 || clang 9.0.1 || 54.8 || 6897a5d21ee018a1fd8cbd9f4ecbe5bf4c0efd5a || with speed_real and sound | |||
|- | |||
| 2020-05-21 || clang 10.0.0 || 55.5 || ec444aab1f84e515febd703d4cab5ca2a75747a7 || | |||
|- | |||
| 2020-09-27 || clang 10.0.1 || 57.7 || 73ecf474df8e8626cd0ab5cbf49b2894d4d2e610 || 0.4 | |||
|} | |||
= Intel(R) Core(TM) i5-9400 CPU @ 2.90GHz, no turbo = | |||
== GCC == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center;" | |||
! Data !! Kompilator !! Szybkość [MIPS] !! commit !! Uwagi | |||
|- | |||
| 2021-03-09 || GCC 10.2.0 || 63.0 || 20a4f5ab72a87dbd70b23366db35a0b96130e747 || | |||
|} | |||
== Clang == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center;" | |||
! Data !! Kompilator !! Szybkość [MIPS] !! commit !! Uwagi | |||
|- | |||
| 2021-03-09 || Clang 11.0.1 || 63.7 || 20a4f5ab72a87dbd70b23366db35a0b96130e747 || | |||
|} | |} | ||
Linia 190: | Linia 264: | ||
|- | |- | ||
| 2016-10-15 || GCC 4.9.2 || 2.1 || 8cdcd4c42ff8c6a605067d9e7db42800c2e202ff || | | 2016-10-15 || GCC 4.9.2 || 2.1 || 8cdcd4c42ff8c6a605067d9e7db42800c2e202ff || | ||
|- | |||
| 2016-10-20 || GCC 4.9.2 || 1.99 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || nowy benchmark | |||
|- | |||
| 2016-12-05 || GCC 4.9.2 || 1.69 || 10991de759717e7603d7da9657cfe2480f36156b || nef jumps | |||
|} | |} | ||
Linia 201: | Linia 279: | ||
| 2015-04-21 || GCC 4.8.2 || 3.04 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || armv7-a | | 2015-04-21 || GCC 4.8.2 || 3.04 || a07745023f4ed2e54ee22a3dda94c2389db8e481 || armv7-a | ||
|- | |- | ||
| 2016-10-15 || GCC 4.9.2 || 3.84 || 8cdcd4c42ff8c6a605067d9e7db42800c2e202ff || | | 2016-10-15 || GCC 4.9.2 || 3.84 || 8cdcd4c42ff8c6a605067d9e7db42800c2e202ff || | ||
|- | |||
| 2016-10-20 || GCC 4.9.2 || 3.66 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || nowy benchmark | |||
|- | |||
| 2016-12-05 || GCC 4.9.2 || 3.36 || 10991de759717e7603d7da9657cfe2480f36156b || nef jumps | |||
|} | |} | ||
Linia 218: | Linia 300: | ||
|- | |- | ||
| 2016-10-20 || GCC 4.9.2 || 6.95 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || | | 2016-10-20 || GCC 4.9.2 || 6.95 || 4f5bd2101479292db3e266b528331bfb1cd1e833 || | ||
|- | |||
| 2016-12-05 || GCC 4.9.2 || 6.50 || 10991de759717e7603d7da9657cfe2480f36156b || nef jumps | |||
|} | |} |