3013
edycji
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 16: | Linia 16: | ||
| 7 || '''LLn''' || Load Last three registers || Umieść w R5, R6 i R7 || [R5, R6, R7] := [S/N/, S/N+1/, S/N+2/] | | 7 || '''LLn''' || Load Last three registers || Umieść w R5, R6 i R7 || [R5, R6, R7] := [S/N/, S/N+1/, S/N+2/] | ||
|- | |- | ||
| 8 || '''LSn''' || Load Selective || Umieść przez maskę w R7 || R/A/ := [R/A/& | | 8 || '''LSn''' || Load Selective || Umieść przez maskę w R7 || R/A/ := [R/A/∧<span style="text-decoration:overline;">R7</span>] ∨ [N∧R7] | ||
|- | |- | ||
| 9 || '''TWn''' || Take Word || Umieść według NB || R/A/ := S/N,NB/ | | 9 || '''TWn''' || Take Word || Umieść według NB || R/A/ := S/N,NB/ | ||
Linia 84: | Linia 84: | ||
| 42 || '''DFn''' || Divide Floating Point numbers || Podziel liczby zmennorzecinkowe || [R1, R2, R3] := [R1, R2, R3] : [S/N/, S/N+1/, S/N+2/] || Z, M, C | | 42 || '''DFn''' || Divide Floating Point numbers || Podziel liczby zmennorzecinkowe || [R1, R2, R3] := [R1, R2, R3] : [S/N/, S/N+1/, S/N+2/] || Z, M, C | ||
|- | |- | ||
| 43 || '''NRF''' || NoRmalize Floating point || Normalizuj || [R1, R2, R3] := znormalizowana liczba zmiennoprzecinkowa | |||
|- | |||
| 44 || '''ORn''' || Or Register || Dodaj logicznie || R/A/ := R/A/ ∨ N || Z | |||
|- | |||
| 45 || '''OMn''' || Or Memory || Dodaj ligicznie do pamięci ||S/N;NB/ := S/N;NB/ ∨ R/A || Z | |||
|- | |||
| 46 || '''NRn''' || aNd in Register || Pomnóż logicznie || R/A/ := R/A/ ∧ N || Z | |||
|- | |||
| 47 || '''NMn''' || aNd in Memory || Pomnóż logidznie do pamięci || S/N;NB/ := S/N;NB/ ∧ R/A/ || Z | |||
|- | |||
| 48 || '''XRn''' || eXclusive or in Register || Różnica symentryczna || R/A/ := R/A/ <strike>·</strike> N | |||
|- | |||
| 49 || '''XMn''' || eXclusive or in Memory || Różnica symentryczna w pamięci || S/N;NB/ := S/N;NB/ <strike>·</strike> R/A/ | |||
|- | |||
|} | |} |