3012
edycji
Linia 73: | Linia 73: | ||
| 0x0171 || NMASK || 1 || 0xf000 || kod instrukcji "JP(TAKE)" wykorzystywany w niekonwencjonalny sposób (do ustawiania Q,NB i maskowania przerwań) | | 0x0171 || NMASK || 1 || 0xf000 || kod instrukcji "JP(TAKE)" wykorzystywany w niekonwencjonalny sposób (do ustawiania Q,NB i maskowania przerwań) | ||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x01e9 || EXIT || || || wyjście ze schedulera? | | 0x01e9 || EXIT || || || wyjście ze schedulera? (przywróc rejestry i wektor stanu, uruchom proces) | ||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x020d || EXIX || || || "załaduj" bieżący proces | |||
|- style="background: Lavender;" | |- style="background: Lavender;" | ||
| 0x0231 || TAKE || || || wejście do schedulera? | | 0x0231 || TAKE || || || wejście do schedulera? | ||
Linia 84: | Linia 86: | ||
|- style="background: Pink;" | |- style="background: Pink;" | ||
| 0x059e || TABEXL || 65 || || TABlica EXtrakodów | | 0x059e || TABEXL || 65 || || TABlica EXtrakodów | ||
|- style="background: Lavender;" | |||
| 0x05eb || QEXIT || || || wybranie następnego procesu do uruchomienia | |||
|- | |- | ||
| ... || || || || system | | ... || || || || system | ||
Linia 119: | Linia 123: | ||
| 0x2866 || DSEC || 1 || || | | 0x2866 || DSEC || 1 || || | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x2867 || MSEC || 1 || || | | 0x2867 || MSEC || 1 || || aktualna ilość "tyknięć" timera do obudzenia schedulera (odlicza od BMSEC do 0) | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x2868 || BCSEC || 1 || || | | 0x2868 || BCSEC || 1 || || | ||
|- style="background: Cornsilk;" | |- style="background: Cornsilk;" | ||
| 0x2869 || BMSEC || 1 || || | | 0x2869 || BMSEC || 1 || -10 || przerwanie timera budzi scheduler 10x rzadziej | ||
|- | |- | ||
| 0x286a || CQJTST || 1 || || | | 0x286a || CQJTST || 1 || || |