3012
edycji
(Utworzono nową stronę "Mapa pamięci MERY-400 opisuje obszary w bloku pamięci systemowej wymagane ze względu na konstrukcję minikomputera. CROOK-5 organizuje pamięć systemową na swó...") |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 22: | Linia 22: | ||
| 109 - 20479 || 0155 - 047777 || 0x6d - 0x4fff || System operacyjny | | 109 - 20479 || 0155 - 047777 || 0x6d - 0x4fff || System operacyjny | ||
|- | |- | ||
|} | |||
= Szczegółowa mapa pamięci CROOK-5 = | |||
{| class="wikitable" | |||
! Adres !! Etykieta !! Długość !! Zawartość !! Opis | |||
|- | |||
| 0x0002 || DUMTIM || || || ? | |||
|- | |||
| 0x0003 || ENDSYS || || AEOV0=0x1600 || koniec właściwiej części systemu (przed nakładkami?) | |||
|- | |||
| 0x0004 || || || || tablica konfiguracji MERY | |||
|- | |||
| 0x0040 || || || || przerwania | |||
|- | |||
| 0x0061 || STACK || || 0x2ffc || adres stosu | |||
|- | |||
| 0x0062 || BPROG || || ->TW || ? | |||
|- | |||
| 0x0063 || D2M5 || || || kwant podziału winchestera | |||
|- | |||
| 0x0064 || TATYWI || || || tablica typów winchesterów | |||
|- | |||
| 0x0068 || ADRPRK || || || adresy parkingowe | |||
|- | |||
| 0x006c || CONSUM || || || suma kontrolna jądra | |||
|- | |||
| ... || || || || system | |||
|- | |||
| 0x059e || TABEXL || || || tablica ekstrakodów | |||
|- | |||
| ... || || || || system | |||
|- | |||
| 0x280e || ABIN || TERM = 56 || || | |||
|- | |||
| 0x2846 || QJW || NOQ || || | |||
|- | |||
| 0x2856 || JOBMEM || || || | |||
|- | |||
| 0x2857 || FREMEM || || || | |||
|- | |||
| 0x2858 || BUFMEM || || || | |||
|- | |||
| 0x2859 || RAMDIS || || || | |||
|- | |||
| 0x285a || PROCNU || || || | |||
|- | |||
| 0x285b || PGRFX || || || | |||
|- | |||
| 0x285c || LAST || || || | |||
|- | |||
| 0x285d || SCLK || || || | |||
|- | |||
| 0x285e || YEAR || || || | |||
|- | |||
| 0x285f || DAYS || 2 || || | |||
|- | |||
| 0x2861 || HOURS || 4 || || | |||
|- | |||
| 0x2864 || SEC || || || | |||
|- | |||
| 0x2865 || CSEC || || || | |||
|- | |||
| 0x2866 || DSEC || || || | |||
|- | |||
| 0x2867 || MSEC || || || | |||
|- | |||
| 0x2868 || BCSEC || || || | |||
|- | |||
| 0x2869 || BMSEC || || || | |||
|- | |||
| 0x286a || CQJTST || || || | |||
|- | |||
| 0x286b || WRCS || || || odtąd aż do ADINI0 - zerowane przy starcie | |||
|- | |||
| 0x286c || NUCLK || || || | |||
|- | |||
| 0x286d || LCLK || || || | |||
|- | |||
| 0x286e || ACLK || || || | |||
|- | |||
| 0x286f || PAXREG || 7 || || | |||
|- | |||
| 0x2876 || ARTABL || ILAR*4 = 60 || || METRYKI TALERZY | |||
|- | |||
| 0x28b2 || TABND || ILAR = 15 || || NAZWY TALARZY | |||
|- | |||
| 0x28c1 || TABAD || ILAR = 15 || || TABLICA OFSETOW | |||
|- | |||
| 0x28d0 || ADSNET || || || | |||
|- | |||
| 0x28d1 || INNET || 2 || || | |||
|- | |||
| 0x28d3 || NETEN || 2 || || | |||
|- | |||
| 0x28d5 || ENGCAM || NOCAM+1 || || | |||
|- | |||
| 0x28da || WORCAT || || || | |||
|- | |||
| 0x28db || ROBCOR || || || KOM ROBOCZA DLA SIN+T.CORALE. | |||
|- | |||
| 0x28dc || ROBMEM || 7 || || | |||
|- | |||
| 0x28e3 || FIR || 14 || || | |||
|- | |||
| 0x28e9 || REJM || || || | |||
|- | |||
| 0x28f1 || TSEXL || 12 || || | |||
|- | |||
| 0x28f8 || NMFIL || || || | |||
|- | |||
| 0x28fd || STATFI || || || | |||
|- | |||
| 0x28ff || ADBFCH || || || | |||
|- | |||
| 0x2900 || AUKMX || || || | |||
|- | |||
| 0x2901 || AUKPLX || || || | |||
|- | |||
| 0x2902 || CHRMUX || || || | |||
|- | |||
| 0x2903 || MUXDIS || || || | |||
|- | |||
| 0x2904 || MUXTAP || || || | |||
|- | |||
| 0x2905 || MUXFLP || || || | |||
|- | |||
| 0x2906 || MUXPLX || || || | |||
|- | |||
| 0x2907 || LWINCH || || || | |||
|- | |||
| 0x2908 || MUXWRK || 2 || || | |||
|- | |||
| 0x290a || ZERMLX || || || | |||
|- | |||
| 0x290b || TW || PIOR+1 = 14 || || | |||
|- | |||
| 0x2919 || ADINI || || 0x2fc5 || | |||
|- | |||
| 0x291a || ADGUP || || || | |||
|- | |||
| 0x291b || FREES || || || | |||
|- | |||
| 0x291c || FSART || || || | |||
|- | |||
| 0x291d || FSFT || || || | |||
|- | |||
| 0x291e || FLBS || || || | |||
|- | |||
| 0x291f || FSBS || || || | |||
|- | |||
| 0x2920 || ASYBUF || || || | |||
|- | |||
| 0x2921 || ASYTAB || 3 || || | |||
|- | |||
| 0x2924 || IECENG || LIEC || || | |||
|- | |||
| 0x2925 || IECADR || LIEC || || | |||
|- | |||
| 0x2926 || TIECC || || || | |||
|- | |||
| 0x2927 || DVOF || MEMCH = 14 || || | |||
|- | |||
| 0x296f || TABMUX || MEMCH = 14 || || | |||
|- | |||
| 0x29b7 || TABF || MEMCH = 14 || || | |||
|- | |||
| 0x29ff || ENGDEV || MEMCH+NOMT || || | |||
|- | |||
| 0x2a0d || ENGMT || ENGDEV+MEMCH || || | |||
|- | |||
| 0x2a4b || ST || TERM = 56 || || | |||
|- | |||
| 0x2a83 || DISTAT || 12 || || | |||
|- | |||
| 0x2a8f || JW || JWIEC+8 || || | |||
|- | |||
| 0x2ae8 || TBAR || 16 || || | |||
|- | |||
| 0x2af8 || SYSTAB || || || | |||
|- | |||
| 0x2af9 || TMEBEG || || || | |||
|- | |||
| 0x2afa || TMEEND || || || | |||
|- | |||
| 0x2afb || NOMEMB || || || | |||
|- | |||
| colspan=5 | ... | |||
|- | |||
| 0x2fc5 || *ADINI || || || wypełniane -1 przy starcie | |||
|- | |||
| 0x2ffc || *STACK || || || stos systemowy (początkowo ADINI0) | |||
|- | |||
| 02xffff || || || || ostatnie słowo 3. segmentu 4k | |||
|} | |} |