MERA 9425: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowied...") |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Uwaga: informacje podane na tej stronie nie zostały zweryfikowane! | |||
MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowiednikiem dysku kasetowego CDC 9425. Napęd używał dysków wymiennych typu IBM 5440. | MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowiednikiem dysku kasetowego CDC 9425. Napęd używał dysków wymiennych typu IBM 5440. | ||
Linia 49: | Linia 51: | ||
|} | |} | ||
Wszystkie sygnały na interfejsie dyskowym: | |||
[[File:M9425-zlacze.png|frame|Złącze MRAC 42S dysku MERA 9425]] | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Pin | ! Pin !! Kierunek !! Symbol !! Funkcja | ||
|- | |||
| A || O || RC || Read Clock | |||
|- | |||
| B || I || WD || Write Data & Clock | |||
|- | |||
| C || O || RD || Read Data | |||
|- | |||
| D || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| E || ? || RG || Read Gate | |||
|- | |||
| F || O || || Ready to Seek, Read or Write | |||
|- | |||
| H || I || WPTD || Write Protect Input | |||
|- | |||
| J || I || TA3 || Track Address 3 | |||
|- | |||
| K || ? || EG || Erase Gate | |||
|- | |||
| L || I || US1 || Select Unit 1 | |||
|- | |||
| M || ? || || High Density Indication | |||
|- | |||
| N || I || TA1 || Track Address 1 | |||
|- | |||
| P || O || WRPR || Write Protect Status Indication | |||
|- | |||
| R || I || US2 || Select Unit 2 | |||
|- | |||
| S || O || || Pseudo Sector-Mark | |||
|- | |||
| T || I || TA6 || Track Address 6 | |||
|- | |||
| U || O || || File Ready | |||
|- | |||
| V || I || US3 || Select Unit 3 | |||
|- | |||
| W || O || SEC || Sector Mark | |||
|- | |||
| X || I || TA4 || Track Address 4 | |||
|- | |||
| Y || O || IND || Index Mark | |||
|- | |||
| Z || I || US4 || Select Unit 4 | |||
|- | |||
| AA || I || HS || Head Select | |||
|- | |||
| BB || I || TA7 || Track Address 7 | |||
|- | |||
| CC || O || SA0 || Sector Address 0 | |||
|- | |||
| DD || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| EE || || WG || Write Gate | |||
|- | |||
| FF || I || TA5 || Track Address 5 | |||
|- | |||
| HH || ? || || Write Check | |||
|- | |||
| JJ || O || SA1 || Sector Address 1 | |||
|- | |||
| KK || O || SA2 || Sector Address 2 | |||
|- | |||
| LL || I || TA0 || Track Address 0 | |||
|- | |||
| MM || O || SA3 || Sector Address 3 | |||
|- | |||
| NN || ? || OC (?) || Address Acknowledge | |||
|- | |||
| PP || ? || || Daisy Chain Cable Terminator +5V | |||
|- | |- | ||
| | | RR || I || TA2 || Track Address 2 | ||
| | |- | ||
| | | SS || ? || TAS || Strobe | ||
| | |- | ||
| | | TT || O || F || Seek Incomplete | ||
F | |- | ||
| UU || O || SA4 || Sector Address 4 | |||
|- | |||
| VV || I || RTZS || Restore | |||
|- | |||
| WW || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| XX || ? || || Logical Address Interlock | |||
|} | |||
Aktualna wersja na dzień 06:21, 26 sie 2014
Uwaga: informacje podane na tej stronie nie zostały zweryfikowane!
MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowiednikiem dysku kasetowego CDC 9425. Napęd używał dysków wymiennych typu IBM 5440.
Sygnały interfejsu dysku MERA 9425 używane przez MERĘ-400:
Symbol | Kierunek | Nazwa | Opis |
---|---|---|---|
TA0-TA7 | I | Track Address | 8-bit adres cylindra |
TAS | I | Track Address Strobe | strob dla linii TA |
RTZS | I | Return To Zero Seek | powrót głowic na ścieżkę 0 |
HS | I | Head Select | wybór numeru głowicy |
WD | I | Write Data/clock | linia danych do zapisu (wraz z zegarem) |
WG | I | Write Gate | bramka zapisu |
EG | I | Erase Gate | bramka kasowania |
RG | I | Read Gate | bramka odczytu |
US1-US4 | I | Unit Select | linie selekcjonowania pamięci dyskowej 1..4 |
WPTD | I | Write Protect | zabronienie zapisu |
RD | O | Read Data | dane czytane z dysku |
RC | O | Read Clock | zegar danych czytanych z dysku |
OC | O | On Cylinder | głowice ustawione na wybranym cylindrze |
IND | O | Index | impulsy indeksu ścieżki |
SE | O | Seek Error | błąd pozycjonowania głowic |
SF1-SF4 | O | Seek Complete/Error | linie, którymi jednostki zawiadamiają o zakończeniu pozycjonowania |
SEC | O | Sector | impulsy indeksu sektora |
WRPR | O | Write Protected | zawiadomienie o zabezpieczeniu przed zapisem |
SA0-SA4 | O | Sector Address | numer bieżącego sektora |
F | O | Fault | brak gotowości |
UR | O | Unit Ready | informacja o wysunięciu głowic |
Wszystkie sygnały na interfejsie dyskowym:
Pin | Kierunek | Symbol | Funkcja |
---|---|---|---|
A | O | RC | Read Clock |
B | I | WD | Write Data & Clock |
C | O | RD | Read Data |
D | - | GND | Ground |
E | ? | RG | Read Gate |
F | O | Ready to Seek, Read or Write | |
H | I | WPTD | Write Protect Input |
J | I | TA3 | Track Address 3 |
K | ? | EG | Erase Gate |
L | I | US1 | Select Unit 1 |
M | ? | High Density Indication | |
N | I | TA1 | Track Address 1 |
P | O | WRPR | Write Protect Status Indication |
R | I | US2 | Select Unit 2 |
S | O | Pseudo Sector-Mark | |
T | I | TA6 | Track Address 6 |
U | O | File Ready | |
V | I | US3 | Select Unit 3 |
W | O | SEC | Sector Mark |
X | I | TA4 | Track Address 4 |
Y | O | IND | Index Mark |
Z | I | US4 | Select Unit 4 |
AA | I | HS | Head Select |
BB | I | TA7 | Track Address 7 |
CC | O | SA0 | Sector Address 0 |
DD | - | GND | Ground |
EE | WG | Write Gate | |
FF | I | TA5 | Track Address 5 |
HH | ? | Write Check | |
JJ | O | SA1 | Sector Address 1 |
KK | O | SA2 | Sector Address 2 |
LL | I | TA0 | Track Address 0 |
MM | O | SA3 | Sector Address 3 |
NN | ? | OC (?) | Address Acknowledge |
PP | ? | Daisy Chain Cable Terminator +5V | |
RR | I | TA2 | Track Address 2 |
SS | ? | TAS | Strobe |
TT | O | F | Seek Incomplete |
UU | O | SA4 | Sector Address 4 |
VV | I | RTZS | Restore |
WW | - | GND | Ground |
XX | ? | Logical Address Interlock |