3013
edycji
(→Sprzęt) |
(→I/O) |
||
Linia 34: | Linia 34: | ||
|- | |- | ||
| 0 || RO || DANEI || MSB dane odczytane z MERA-400 | | 0 || RO || DANEI || MSB dane odczytane z MERA-400 | ||
|- | |||
| 0 || WO || DANEO || MSB dane do przesłania rozkazem "pisz do PAO" | |||
|- | |- | ||
| 1 || RO || DANEI+1 || LSB dane odczytane z MERA-400 | | 1 || RO || DANEI+1 || LSB dane odczytane z MERA-400 | ||
|- | |||
| 1 || WO || DANEO+1 || LSB dane do przesłania rozkazem "pisz do PAO" | |||
|- | |- | ||
| 2 || RO || PSARG || MSB argument polecenia sterującego | | 2 || RO || PSARG || MSB argument polecenia sterującego | ||
|- | |||
| 2 || WO || ADRES || MSB adres w PAO MERA-400 | |||
|- | |- | ||
| 3 || RO || PSARG+1 || LSB argument polecenia sterującego | | 3 || RO || PSARG+1 || LSB argument polecenia sterującego | ||
|- | |||
| 3 || WO || ADRES+1 || LSB adres w PAO MERA-400 | |||
|- | |- | ||
| 4 || RO || POLST || specyfikacja polecenia sterującego | | 4 || RO || POLST || specyfikacja polecenia sterującego | ||
|- | |||
| 4 || WO || NBPN || nr bloku PAO, nr procesora | |||
|- | |- | ||
| 5 || RO || POLST+1 || ID linii | | 5 || RO || POLST+1 || ID linii | ||
|- | |||
| 5 || WO || KWINT || pokwitowanie przerwań | |||
|- | |||
| 6 || WO || SPECI || specyfikacja przerwania do MERA-400 | |||
|- | |||
| 7 || WO || SPECI+1 || specyfikacja przerwania: numer linii | |||
|- | |- | ||
| 8 || WO || KOTRA || Rozkaz "koniec transmisji" | | 8 || WO || KOTRA || Rozkaz "koniec transmisji" | ||
Linia 58: | Linia 74: | ||
|- | |- | ||
| 15 || WO || INTR1 || Rozkaz "zgłoś przerwanie do MERA-400 (procesor 1) | | 15 || WO || INTR1 || Rozkaz "zgłoś przerwanie do MERA-400 (procesor 1) | ||
|- | |||
| 0x38 || WO || KOPRQ || pokwitowanie OPRQ | |||
|- | |||
| 0x4e || WO || WUUPG || ustawienie maski przerwań 'INTR' | |||
|- | |||
| 0x50 || RW || CLOCK || zegar | |||
|- | |||
| 0x51 || RW || CLDZI || dzielnik zegara (we=1536kHz) | |||
|- | |||
| 0x52 || RW || CLUSA || dzielnik dla USART (we=1536kHz, wy=153,6kHz) | |||
|- | |||
| 0x64-0x65 || RW || DMAD1 || DMA kanał 1: rejestr adresu | |||
|- | |||
| 0x66-0x67 || RW || DMCO1 || DMA kanał 1: licznik, typ pracy | |||
|- | |||
| 0x68-0x69 || RW || DMAD2 || DMA kanał 2: rejestr adresu | |||
|- | |||
| 0x6a-0x6b || RW || DMCO2 || DMA kanał 2: licznik, typ pracy | |||
|- | |||
| 0x6c-0x6d || RW || DMAD3 || DMA kanał 3: rejestr adresu | |||
|- | |||
| 0x6e-0x6f || RW || DMCO3 || DMA kanał 3: licznik, typ pracy | |||
|- | |||
| 0x70 || RW || DMAST || DMA: sterowanie | |||
|- | |||
| 0x80 || RW || INFTR || informacja do/z linii szeregowej | |||
|- | |||
| 0x81 || RW || INFST || status i sterowanie linii szeregowej | |||
|- | |||
| 0x80 || RW || PARIO || PORT A = parzysty nr. linii | |||
|- | |||
| 0x81 || RW || PARIO+1 || PORT B = nieparzysty nr. linii | |||
|- | |||
| 0x82 || RW || PARIO+2 || port C = sygnały handshake i gotowości | |||
|- | |||
| 0x83 || RO || PARIO+3 || sterowanie | |||
|- | |||
| ... || ... || ... || kolejne linie szeregowe/równoległe | |||
|} | |} | ||