3013
edycji
(Utworzono nową stronę "MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowied...") |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Uwaga: informacje podane na tej stronie nie zostały zweryfikowane! | |||
MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowiednikiem dysku kasetowego CDC 9425. Napęd używał dysków wymiennych typu IBM 5440. | MERA 9425 jest pamięcią dyskową produkowaną w Fabryce Mierników i Komputerów (FMiK) w Warszawie, na licencji Control Data Corporation i jest funkcjonalnym odpowiednikiem dysku kasetowego CDC 9425. Napęd używał dysków wymiennych typu IBM 5440. | ||
Linia 49: | Linia 51: | ||
|} | |} | ||
Wszystkie sygnały na interfejsie dyskowym: | |||
[[File:M9425-zlacze.png|frame|Złącze MRAC 42S dysku MERA 9425]] | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Pin | ! Pin !! Kierunek !! Symbol !! Funkcja | ||
|- | |||
| A || O || RC || Read Clock | |||
|- | |||
| B || I || WD || Write Data & Clock | |||
|- | |||
| C || O || RD || Read Data | |||
|- | |||
| D || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| E || ? || RG || Read Gate | |||
|- | |||
| F || O || || Ready to Seek, Read or Write | |||
|- | |||
| H || I || WPTD || Write Protect Input | |||
|- | |||
| J || I || TA3 || Track Address 3 | |||
|- | |||
| K || ? || EG || Erase Gate | |||
|- | |||
| L || I || US1 || Select Unit 1 | |||
|- | |||
| M || ? || || High Density Indication | |||
|- | |||
| N || I || TA1 || Track Address 1 | |||
|- | |||
| P || O || WRPR || Write Protect Status Indication | |||
|- | |||
| R || I || US2 || Select Unit 2 | |||
|- | |||
| S || O || || Pseudo Sector-Mark | |||
|- | |||
| T || I || TA6 || Track Address 6 | |||
|- | |||
| U || O || || File Ready | |||
|- | |||
| V || I || US3 || Select Unit 3 | |||
|- | |||
| W || O || SEC || Sector Mark | |||
|- | |||
| X || I || TA4 || Track Address 4 | |||
|- | |||
| Y || O || IND || Index Mark | |||
|- | |||
| Z || I || US4 || Select Unit 4 | |||
|- | |||
| AA || I || HS || Head Select | |||
|- | |||
| BB || I || TA7 || Track Address 7 | |||
|- | |||
| CC || O || SA0 || Sector Address 0 | |||
|- | |||
| DD || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| EE || || WG || Write Gate | |||
|- | |||
| FF || I || TA5 || Track Address 5 | |||
|- | |||
| HH || ? || || Write Check | |||
|- | |||
| JJ || O || SA1 || Sector Address 1 | |||
|- | |||
| KK || O || SA2 || Sector Address 2 | |||
|- | |||
| LL || I || TA0 || Track Address 0 | |||
|- | |||
| MM || O || SA3 || Sector Address 3 | |||
|- | |||
| NN || ? || OC (?) || Address Acknowledge | |||
|- | |||
| PP || ? || || Daisy Chain Cable Terminator +5V | |||
|- | |- | ||
| | | RR || I || TA2 || Track Address 2 | ||
| | |- | ||
| | | SS || ? || TAS || Strobe | ||
| | |- | ||
| | | TT || O || F || Seek Incomplete | ||
F | |- | ||
| UU || O || SA4 || Sector Address 4 | |||
|- | |||
| VV || I || RTZS || Restore | |||
|- | |||
| WW || - || GND || Ground | |||
|- | |||
| XX || ? || || Logical Address Interlock | |||
|} | |||